Haber

AKP Milletvekilinin Lanetlediği Polisler Okuldan Atıldı!

2021 yılında dönemin AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını kullanan trafik polisleri meslekten ihraç edildi. Polislerin meslekten ihraç edildiği haberi CHP’li Ali Yaşamlı Başarır tarafından açıklandı.

Zeynep Gül Yılmaz, Mersin’in Faziletli ilçesinde aracını çeviren polis ekiplerine ağır hakaretlerde bulunmuştu.

O anlar görevdeki polis ekipleri tarafından telefonla kaydedildi ?

Videoda Yılmaz polise, “Defolun. İçeride horluyorsun, tükürüğün dışarı çıkıyor’ dedi ve ardından ‘Bak sana ***’ ifadelerini kullandı.

Bugün iki polisin görevden alındığı ortaya çıktı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küme Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Ali Sayınli Başarır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında konuyu gündeme getirdi.

Başarır, ‘Zeynep Gül Yılmaz yargılanmalıydı. Kamu görevlilerine hakaretten yargılanmalıydı.

Başarır düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“İki yıl önce korkunç bir olay yaşadık. Mersin’de polis, çeviri sırasında bir milletvekili tarafından hakarete uğradı. ‘Utanç verici’ kelimesi kullanıldı. O polisler iki yıl boyunca ortalıkta dolaştı. Dün iki polisin ihraç edildiğini öğrendik. Evet, önceki dönemde fiilen milletvekilliği yapan Zeynep Gül Yılmaz yargılanmalıydı. Kamu görevlilerine hakaretten yargılanmalıydı. Ama üzülerek söylüyorum ki Zeynep Gül Yılmaz bugün milletvekili değil. Bugün kurban o. Ama iki polisimiz hem hakarete uğradı hem de okuldan atıldı. İçişleri Bakanlığı’nın bu kararını yeniden gözden geçirmesini ve bir utanç modülü yaşamasını öneriyorum. Kimse bu ülkenin polisine hakaret edemez ama AK Partili iseniz bu tür bir özgürlüğe sahipsiniz. Onlara hem hakaret edebilir hem de okuldan attırabilirsiniz.’

karapurcekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu