Haber

Ankara’da Pestisit Zehirlenmesi Sonucu 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Ankara Valisi Şahin, Ankara’da pestisit zehirlenmesi sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

ANKARA – Ankara Valisi Vasip Şahin, Keçiören’de bir apartmanda tarım ilacı kullanılması sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 1’i ağır 5 kişinin tedavi altına alındığını bildirdi.

Vali Şahin, Ankara’nın Altındağ ilçesindeki Yeni Turan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Burada öğrencilerin folklor gösterisini izleyen Şahin, sınıfları gezerek öğrencilere karne dağıttı. Şahin, törenin ardından basına yaptığı açıklamada, Keçiören ilçesine bağlı Sancaktepe Mahallesi’nde bu sabah bir apartmanda zirai ilaç kullanılması sonucu meydana gelen zehirlenme olayı hakkında bilgi verdi.

Zehirlenme sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 1’i ağır 5 vatandaşın tedavilerinin devam ettiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

“İlk değerlendirmelere göre Keçiören’de bir apartmana ilaç uygulamasından kaynaklandığı maalesef bana bildirildi. Maalesef 2 vatandaşımız eski, 1’i ağır, 5 vatandaşımızın da tedavisi sürüyor. İnşallah sağ salim çevremize dönerler ama şu anda orada diyebilirim.Bütün ekiplerimiz çalışıyor.Savcılarımızın talimat ve denetimleri altında soruşturma ve soruşturmalar devam ediyor.Çalışmalarının bitmesinin ardından kesin sebep belli olacak. bu teknik isimle.Allah’tan rahmet diliyorum.Aldığım bilgi bir Türk vatandaşıdır.”

habermutki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu