Haber

Antalya-Konya Otoyolu Alacabel Mevkiinde Tırların Geçişine İzin Verilmiyor

Antalya-Konya karayolunun Alacabel mevkisinde yoğun kar yağışı etkili olurken, kamyonların geçişine izin verilmiyor. Diğer araçların kar lastiği ve zincirle geçişine izin veriliyor.

Akseki-Seydişehir karayolunun Battıçıktı mevkisinden dün gece saat 23.00 sıralarında başlayan kar ve tipi, gece saatlerinde Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden etkisini artırdı. Akseki-Seydişehir karayolunun 1.825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar kalınlığı yer yer 25 – 30 santimetreye ulaşırken, sabah 05.40 itibarıyla tedbir amaçlı kamyonların geçişine izin verilmiyor.

Karayolları Alacabel ekipleri, kar yağışının başlamasından itibaren çok sayıda araçla yolda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken, Akseki Bölge Trafik ekipleri de Akseki çıkışında önlem aldı. Ekipler uzun araçları durdururken, diğer araçların da kar lastiği ve zincirle geçişine izin veriliyor.

Ekiplerin yaptığı temizlik çalışması ve yağışın etkisinin azalmasının ardından yolun tekrar uzun araçlara açılacağı belirtildi.

Kar yağışının Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden Seydişehir ilçesine kadar etkili olduğu belirtilirken, Akseki Bölge Trafik ve Karayolları ekipleri, yolu kullanacak sürücülerden zincirlerini yanlarında bulundurmalarını istedi. – ANTALYA

posof-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu