Haber

Antalya Sahillerinde Ceset Bulundu

Antalya’nın Serik ilçesinde polis ekipleri cesetlerin kıyıya vurduğu kıyılarda devriye geziyor.

Geçtiğimiz hafta Antalya sahilinde 8 cesedin bulunmasının ardından polis ekipleri kıyılarda devriye gezmeye başladı.

Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kadriye, Belek ve Boğazkent kıyılarında denetimler gerçekleştiriyor.

Yaklaşık 15 kilometre uzunluğundaki 3 mahallenin kıyı şeridinde polis ekipleri makul aralıklarla devriye görevi yürütüyor.

Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de zaman zaman denizde denetimlerini sürdürüyor.

Kadriye Mahalle Muhtarı Süleyman Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Gerçekten üzücü bir durum. İnsan olarak çok üzgünüz. Sahil güvenlik ekipleri denizden, polis ekipleri ise karadan devriye geziyor. Umarım sahile başka ceset gelmez.” ” söz konusu.

6 günde 8 ceset kıyıya vurdu

Manavgat ilçesine bağlı Çenger Mahallesi sahilinde başı ve bir kolu bulunan çocuğun cansız bedeni 17 Ocak’ta, bir gün sonra ise belden yukarısı olmayan çocuğun cansız bedeni sahilde bulundu. Alanya ilçesine bağlı Konaklı Mahallesi’nin kıyısında.

20 Ocak’ta Manavgat’ın Çenger ve Denizkent mahallelerinde cinsiyeti belirlenemeyen 2 ceset, Serik ilçesi Kadriye mahallesinde ise genç bir kadına ait olduğu belirlenen bir ceset karaya vurdu.

Önceki gün Aksu ilçesindeki sahilde bir ceset daha bulunurken, dün de Serik’in Kadriye İlçesi kıyısında 500 metre arayla iki ceset daha bulundu.

Serik ilçesinde bulunan cesetlerden birinin 4 Ocak’ta kaybolan Merve Şevval Elmas’a (18) ait olduğu belirlendi.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada, diğer 5 cenazeye ait ayakkabı ve kıyafetlerin Suriye’de üretildiği bildirildi.

Açıklamada, 11 Aralık 2023 tarihinde Lübnan ile Suriye arasındaki kıyı bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği ve ardından ilişkinin sonlandırıldığı belirtilerek, cansız bedenlerin kıyıya çıkma ihtimalinin olduğu kaydedildi. akıntı, rüzgar ve dalgalar nedeniyle Antalya kıyı sınırlarına sürüklenebileceği değerlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu