Teknoloji

Apple’ın Yeni Aracı Game Porting Toolkit Sayesinde MacBook’larda Oyun Oynamak Daha da Kolaylaştı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzun bir süredir diğer bilgisayarlara göre çok daha küçük ve ince olan Mac cihazlarının oyun performansı adına önemli geliştirmeler hayata geçiriyor. Oyunların dizüstü bilgisayarlarda oynanamayacağı algısını kırmaya çalışan şirket, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü yeni oyun aracı Game Porting Toolkit sayesinde popüler Windows kreasyonlarının Mac’lerde yüksek performansla deneyimlenmesini sağlayacak. Detaylar burada…

Apple, Mac cihazlarda oyun deneyimini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Sevilen Kojima oyunlarını bilgisayarına getiren şirket, başarılı Windows oyunları için de kolları sıvadı.

Birkaç gün önce düzenlenen WWDC etkinliğinde adından söz ettiren yeni Game Porting Toolkit oyun aracını piyasaya sürdü.

Yeni Mac aracı, Windows API davetlerini Mac’in Metal API’sine çeviren bir çeviri katmanı sağlar. Yani Windows oyunlarını çok daha akıcı bir performansla Mac cihazlara taşıyabiliyor.

Bazı Reddit kullanıcıları, Game Porting Toolkit’i kullanarak Cyberpunk 2077, Diablo IV, Hogwarts Legacy gibi popüler ve güçlü Windows oyunlarını M1 ve M2 Max donanımlı Mac’lerde çalıştırdıklarını gösteren görüntüleri çoktan paylaştılar.

Çoğu oyunseveri heyecanlandıran Game Porting Toolkit’in henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve bazı optimizasyon sorunlarını şu anda aşamadığını belirtmekte fayda var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

haber-puturge.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu