Haber

Arda Güler’in sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalma ihtimali

Yaz transfer döneminde Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan milli oyuncu Arda Güler’in sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Real Madrid’in Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı milli oyuncu Arda Güler, sağ dizindeki menisküs sakatlığı nedeniyle cumartesi günü İspanyol ekibinin Amerika’daki kampından ayrıldı. İspanyol basınında yer alan habere göre şu an Madrid grubuyla rekabet edemeyen Güler’in sakatlığı önemli olabilir. 18 yaşındaki oyuncunun tedavisi için iki seçenek öne sürüldü. Oyuncunun ameliyat olmaması durumunda 3 ay sahalardan uzak kalabileceği belirtilirken, İspanyol ekibinin ameliyat seçeneğini seçmesi halinde bu sürenin 5 aya kadar çıkabileceği vurgulandı. İlk bilgiler İspanyol ekibinin bir süre oyuncunun sakatlık durumunu takip edeceği ve kararını daha sonra vereceği yönünde.

Öte yandan Arda Güler’in ameliyat olması halinde 5 aya kadar sahalardan uzak kalacağı için İspanyol ekibinin genç oyuncunun sözleşmesini dondurabileceği yazıldı. Real Madrid, grupta kontenjan açmak için genç oyuncunun sözleşmesini dondurursa ocak ayında oyuncuyu yeniden takıma alma hakkına sahip.

İspanyol ekibinin teknik direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler’in Barcelona ile oynanan hazırlık maçı öncesi sakatlığıyla ilgili olarak, “Arda Güler’in dizinde bir sorun var ve umarım Madrid’de çözer. Onun için daha iyi oldu. Bireysel bir program izlemek için Madrid’e gitmek.’ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu