Haber

Arzu’nun Bebekleri 10 Yaşında Sergisi Açıldı

Eskişehir Oyuncak bebek sanatçısı Arzu Özer’in “Arzu’nun Oyuncak Bebekleri 10 Yaşında” adlı standı 2019 yılında açıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu sergi gerçekten çok özel ve gerçekten farklı bir sergi. Arzu 10 yıldır o kadar güzel bebekler üretti ki hepsi çok değerli. Arzu bebeklere olan merakı ile bebeklerin ortaya çıkmasına vesile oldu. Türkiye’de yeni bir sektör ve keşif.” dedi.

Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi öncülüğünde oyuncak bebek sanatçısı Arzu Özer tarafından tasarlanan “Arzu’nun Bebekleri 10 Yaşında” isimli stant açılışla birlikte sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Tarihi Odunpazarı bölgesinde yer alan Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeler Kompleksi Stand Salonu’ndaki serginin açılışına Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Smarta’nın mucidi Nurhan Durukan, bürokratlar, akademisyenler, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“ARZU MEVCUT BEBEĞİYLE TÜRKİYE’DE YENİ BİR SEKTÖR VE KEŞFİN AKŞAMINA ULAŞTI”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şunları söyledi:

“Bu stant çok özel ve gerçekten çok farklı. Dilek 10 yıldır o kadar güzel oyuncak bebekler üretti ki hepsi çok değerli. Oyuncaklar dünyada çok pahalı. Yaratıcı bir mimar olan kıymetli eşiyle çok özel eserler ortaya çıkardılar.” ve fotoğrafçı.Arzu’nun yaşadığını hissettiren oyuncak bebek yapma yeteneği ve yeteneğine dair hikayeler var.Ne yazık ki Arzu ve ailesi Karadağ’a yerleşmeye karar verdiler.Anadolu’nun ortasında oyuncak bebek yapan bir aile artık el sanatları sektörüne yurtdışında devam edecek.Türkçe Kadınının yeteneğini orada da göstereceği için tek teselli noktamız olacak Arzu bebeklere olan merakı ile Türkiye’de yeni bir sektörün doğmasına ve keşfine vesile oldu. Bezden bebek yapıp içi pamukla doldurmak yerine içlerine figürin koyup bezle örtecek malzeme.Teşekkürler.Bebekleri sergide göreceksiniz ve çok beğeneceksiniz.Tebrikler,hayırlı olsun.”

Sanatseverler, sergiyi 13 Ağustos’a kadar Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Stand Salonu’nda ziyaret edebilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu