Haber

Atatürk’ün izinde 228 koşucu Samsun’a ulaştı

BURSA (İGFA) – Eker I Run, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un temsil ettiği değerleri genç kuşaklara aktarmak amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenledi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Sanal Gençlik Koşusu düzenleyen Eker I Run, Türkiye’nin farklı bölgelerinden koşu severleri defileyle buluşturdu.

19 Mayıs’ta Sanal Gençlik Koşusu’nda “Koşuyoruz #OnaRun” telaffuzunun yer aldığı etkinlik, Samsun’a giden Bandırma Vapuru’nda yaklaşık 750 kilometrelik adımlarla gerçekleşti. 19 Mayıs Sanal Gençlik Koşusu’nda toplam mesafe koşusu 1.505 km oldu.

KOŞUYA 3 ÜLKE VE 27 İLDEN KATILIM

koşmak için; Türkiye’nin yanı sıra İrlanda ve Almanya’nın da aralarında bulunduğu toplam 3 ülke ve 27 ilden katılım sağlandı. En çok katılımın olduğu 5 il; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya şeklinde sıralandılar. Adım Adım Ankara ve Bursa ekipleri de etkinlik kapsamında bir araya gelerek 19 Mayıs ve Atatürk anısına birlikte koştu.

16-21 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen sanal koşuya katılımcılar diledikleri yerden ve istedikleri zaman katılabildiler. Koşu ya da yürüyüşlerini belli bir aralıkta GPS özellikli spor saati ya da cep telefonu uygulaması yardımıyla ölçen katılımcılar, bu verileri Eker I Run sitesine yükledi. Koşu veya yürüme mesafesi için üç farklı seçenek seçildi. ortaklar; 1.9K ve 19K seçeneklerine ek olarak “Sınırsız Parkur” seçeneği ile hafta boyunca yaptıkları koşu ve yürüyüşleri kayıt altına alabildiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu