Haber

Atila Sertel’den Hükümete Düzce Üzerinden Eleştiri: “İzmir’i Niye Afet Bölgesi İlan Etmediniz? İzmir’e, İzmirli’ye Kastınız Nedir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5.9’luk zelzele yaşanan Düzce’yi, “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan ettiklerini açıklamasının ardından CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2020 İzmir depremini anımsattı. Sertel, “30 Ekim 2020’de çok şiddetli bir sarsıntı yaşayan, ölümlerle sarsılan, yıkılan binaları ile perişan olan İzmir’i niye afet bölgesi ilan etmediniz? İzmir’e, İzmirli’ye kastınız nedir, açıklayın” dedi.

Sertel, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’ne nazaran 6.9, AFAD’a göre ise 6.6 büyüklüğünde olan 30 Ekim İzmir depremini anımsattı. Sertel sosyal medyadan yaptığı açıklama ile şu soruyu gündeme getirdi:

DÜZCE KARARI DOĞRU DESTEKLİYORUM

“Düzce’nin sarsıntı sonrası afet bölgesi ilan edilmesi kararı doğrudur, destekliyorum. Lakin 30 Ekim 2020’de çok şiddetli bir zelzele yaşayan, ölümlerle sarsılan, yıkılan binaları ile perişan olan İzmir’i niye afet bölgesi ilan etmediniz? İzmir’e, Izmirli’ye kastınız nedir, açıklayın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu