Haber

CHP Genel Başkanı İduğ’dan deprem sonrası muhalefetin eleştirilerine tepki

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından muhalefete eleştiri CHP’li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’dan geldi. Meclis toplantısında konuşan İduğ, “Kimse kusura bakmasın. Devletimizle şurada burada konuşamasınlar, ulaşılamadı. Orada öyle bir zarar var ki, yetişmesi mümkün değil.” İstediğin kadar arama kurtarma ekibi getir, yetişemezsin.”

Kahramanmaraş’ta 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından muhalefetin iktidara eleştirisi CHP’li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’dan geldi. Bornova Belediyesi’nin mart ayındaki Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Önder İduğ, “Kimse özür dilemesin. Devletimizle şurada burada konuşmayalım, ulaşılamadı. Orada öyle bir hasar var ki, yakalanması mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma ekibi getirin, yetişemezsiniz.” ” söz konusu.

“İstediğin kadar arama kurtarma yap, başaramazsın”

“Ana caddelerdeki bütün binalar yıkıldı, ara sokaklardaki mahalleler yok oldu” diyerek konuşmasına devam eden İduğ, “Hatay’da 153 bin müstakil ev var ve bunların 129 bini yıkıldı. Kalan 20-25 binde yaşamanız mümkün değil, içeri giremiyorsunuz. 18 milyon metreküp moloz var. Bu molozların altında binlerce ölü ve kimliği tespit edilemeyen kişi var. Bugün o molozu kaldırsan 1 milyon kamyona ihtiyacın olur. Zararı düşün. Burada istediğiniz kadar arama kurtarma çalışması yapın, başaramazsınız. Hazır mıydık, değildik” dedi. – İZMİR

camliyaylaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu