Ekonomi

Çimento üreticilerinden bakanlığın fiyat indirimi kampanyasına destek

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Cumhuriyetimizin 100. yılında milletimizin ve devletimizin yanındayız” indirim kampanyasına çimento bölümünün de dahil olduğunu belirterek, “Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği yönetimi ve üye kuruluşları olarak Söz konusu fiyat indirimi kampanyasını bu çerçevede en azından 31 Mart’ta destekliyoruz.” 2024 yılına kadar geçerli olmak üzere fiyatları artırmama ve en kısa sürede indirim yapma sözü verdiler.” Bu kelimeyi kullandı.

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Çimento Sanayicileri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu ile bugün İstanbul’da bir araya geldiklerini belirtti. ‘ Dernek ve beraberindeki Yönetim Kurulu heyeti.

Gün boyunca çeşitli branşların lider ve temsilcileriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini belirten Bolat, şöyle konuştu:

“Biz de kendilerine ‘Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında milletimizin ve devletimizin yanındayız’ başlıklı fiyat indirimi kampanyasına destek davetimizi ilettik. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği yönetimi ve üye kuruluşları olarak fiyat indirimine destek veriyoruz. Söz konusu indirim kampanyası ve bu çerçevede en az 31 Mart 2024 tarihine kadar geçerlidir. “Fiyatlarını en kısa sürede artırmayacaklarını ve düşüreceklerini taahhüt ettiler. Onlara teşekkür ediyoruz. İnşaat sektörü için umut veren bu gelişmenin, inşaat sektörünün diğer alt kollarındaki kurum ve kuruluşlar tarafından da benimsenmesi gerekiyor.”

Bolat, bu gelişmelerin ülke ekonomisi ve tüketici açısından güzel sonuçlar doğurması ve fiyat indirimlerinin hızla yayılmasını sağlamak için gelişmeleri kararlılıkla takip etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu