Ekonomi

Çimsa, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde Yer Alan İlk ve Tek Çimento Şirketi

Sabancı Topluluğu’nun küresel markası Çimsa, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’ndeki yerini aldı. Çimsa yüksek sürdürülebilirlik notuna sahip şirketler ortasından seçilen BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde yer alan birinci ve tek çimento şirketi oldu.

Sabancı Holding iştiraki Çimsa başarılı sürdürülebilirlik ve pay performansıyla, Borsa İstanbul tarafından hayata yeni geçirilen BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksine iştirak sağlamaya hak kazandı.Çimsa, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde yer alan birinci ve tek çimento şirketi oldu.

2010 yılından bu yana sürdürülebilirlik alanında kamuya açık raporlama yapan Çimsa, 2017 yılından bu yana BIST Sürdürülebilirlik Endeksinde yer alıyor.

Çevre, toplumsal ve yönetişim odaklı yol haritası kapsamında atılan adımların BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksine iştirak sağlamaya büyük katkı sağladığını belirten Çimsa CEO’su Umut Zenar, şudeğerlendirmelerde bulundu: “Çimsa olarak içerisinde bulunduğumuz etrafa, katkı sağladığımız topluma ve iş birliği yaptığımız tüm paydaşlarımıza olan sorumluluğumuz çerçevesinde sürdürülebilirlik konusunu ana stratejimizin bir kesimi olarak ele alıyoruz. Sürdürülebilirlik performansımızı her geçen gün ileriye götürmeye dayalı taahhüdümüzü güçlü gaye takip sistematikleri ile destekliyoruz. Sürdürülebilirlik vizyonumuz kapsamında, karbon ayak izinin azaltılması, güç verimliliği, etraf dostu eserler, eşitlilik, çeşitlilik ve kapsayıcılık, insan hakları uygulamalarının şirket geneline yayılması üzere bahislerde değerli başarılara imza atmaya devam edeceğiz”.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu