Haber

Dilan Polat Çorlu Yolcu: Sıla Doğu, Nihal ve Bahar Candan Kardeşlerin Yanında Silivri’de Kalacak

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanan Dilan ve Engin Polat’ın çok sayıda aile üyesi de onlarla birlikte cezaevine gönderildi. Geçtiğimiz gün Engin Polat’ın soruşturma kapsamında gözaltına alınan diğer erkek tutuklularla birlikte başka bir cezaevine nakledildiğini öğrendik. Dilan Polat’ın Silivri Cezaevi’ndeki günlerinin sona erdiği ortaya çıktı.

Kısa sürede zenginleşen ve yükselişleriyle önce kamuoyunun, ardından devletin dikkatini çeken Dilan ve Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla önce aileleriyle birlikte gözaltına alınıp tutuklandı.

Dilan ve Engin Polat’la birlikte tutuklanan 10 suçlu, önce Silivri Cezaevi’ne gönderildi ve günlerce orada kaldı.

Ancak dün yeni bir gelişme yaşandı ve Engin Polat’ın soruşturma kapsamında gözaltına alınan diğer erkek tutuklularla birlikte başka bir cezaevine nakledildiğini öğrendik.

Engin Polat ve babası Sezgin Polat Çorlu Cezaevi’ne, Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat ile avukat ve mali müşavir Ahmet Gün’ün akrabası Zekayi Zirve Kocaeli Cezaevi’ne götürüldü, Engin Polat’ın kuzeni Can Polat, amcası Halit Polat ve amcası Metin Yılmaz Dilan Polat’ın kardeşi Can Doğu ile birlikte Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi.

Emrullah Erdinç’in paylaşımıyla Dilan Polat’ın Silivri Cezaevi’ndeki günlerinin sona erdiği ortaya çıktı.

Sevklerin normalde Cezaevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirten Emrullah Erdinç, akşam saatlerinde Adalet Bakanlığı’ndan gelen yazı üzerine Dilan Polat’ın yüksek güvenlik altında Çorlu Cezaevi’ne nakledildiğini duyurdu.

Candan kardeşlerle komşuluğu kısa süren ve ablası Sıla Doğu ile ayrılık vakti gelen Dilan Polat, Engin’e Çorlu Cezaevi’nde kavuşacak.

Ablası Sıla Doğu ise Candan kardeşlerle komşu olmaya devam edecek ve Silivri’de kalacak.

?

?

eskilhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu