Yaşam

Farah Zeynep Abdullah’a açılan davanın detayları ortaya çıktı: Ünümden yararlanmak istiyor

Adana Kozan Belediye Lideri Kazım Özgan’ın, “Bergen” filminden dolayı oyuncu Farah Zeynep Abdullah’a açtığı 100 bin liralık tazminat davasının ayrıntıları ortaya çıktı.

Başkan Özgan, Kozan’da “Bergen” filminin gösterimini yasaklamasının ardından oyuncu Abdullah’ın yaptığı ‘IQ testi’ göndermeli paylaşıma karşılık dava açtı.

Karar’dan Gülcan Aslan’ın haberine göre, Kazım Özgan’ın daha önce savcılığa yaptığı şikayetin de ciddiye alınmayarak takipsizlik kararı verildiği, Özgan’ın avukatının yaptığı itirazın da reddedildiği öğrenildi.

‘ÜNÜMDEN YARARLANMAK İSTİYOR’

Dosyanın ayrıntısında şunlar yer aldı:

“Bulunduğu konum itibari ile ve belediyesine yaptığı fırsat ve hizmetler nedeniyle adı sıkça basında yer almaktadır. Birtakım kötü niyetli kişiler de müvekkilimin bu ününden yararlanmak istemektedir”

“Söz konusu suç içerikli paylaşım, görevini layıkıyla yapan müvekkilimi konumu ve sıfatı nedeni ile kullanmak ve filmin gişesini artırmak amacı ile, kötü niyetli bir şekilde yapılmıştı”

‘YİNE ZEKA ŞOV’

Dosya ayrıntılarının yer aldığı haberi toplumsal medya hesabında paylaşan Abdullah, “Kral yine zeka şov” sözlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Farah Zeynep Abdullah, eski eşi Halis Özgür tarafından öldürülen Türk arabesk-fantezi müzikçisi Bergen’in hayatını anlatan aynı adlı filmde Bergen’i canlandırmıştı. Geçen mart ayında vizyona giren sinema, Halis Serbest’in de yaşadığı Kozan’ın belediye lideri tarafından ilçede yasaklanmıştı.

Yasaklamanın akabinde Abdullah ‘IQ testli’ bir gönderme yapmış, Özgan ise bu göndermeye karşılık 100 bin liralık tazminat davası açmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu