Teknoloji

Google’ın katlanabilir telefonu Pixel Fold görüntülendi.

ensonhaber.com

Ekran teknolojilerinde pek çok gelişme ile karşımıza çıkan katlanabilir akıllı telefonlar, bazı ekran problemlerini beraberinde getirse de üreticiler bu pazara hakim olmak istiyor.

Samsung, Huawei ve Motorola’nın ardından Google da katlanabilir telefon pazarına girmek istiyor. Eşit Google Piksel Katlamaadlı yeni bir model üzerinde çalışıyor.

Google Pixel Fold hakkında yeni bilgiler

Google, Pixel Fold’u ilk kez 26 Nisan’da resmi olarak tanıtmayı planlıyor. Google, telefonu tanıttıktan sonra 10 Mayıs’ta Google I/O konferansında Pixel Fold’u tanıtacak.

Google’ın tanıtımın ardından telefonu ön siparişe açması beklenirken, 27 Haziran’da sevkiyata başlaması planlanıyor.

Daha önce sızdırdığı birçok görselle güven kazanan Evan Blass, Google Pixel Fold’un görüntülerini paylaştı.

Görseller, telefonun iki yarısının ortasındaki boşluğun oldukça küçük olduğunu gösteriyor ve söylentilere göre 5.8 inçlik ön ekranı yeterince büyük görünüyor.

Katlanabilir telefonların nadide sorunlarından biri olan ekran alanı konusunda Google, bu modelde sorunları çözmüş gibi görünüyor.

Google Piksel Katlama fiyatı

Ortaya çıkan bilgilere göre Pixel Fold, 256GB ve 512GB olmak üzere iki farklı depolama alanıyla gelecek. Bu modellerin fiyatları sırasıyla 1799 dolar ve 1919 dolar olacak.

Google Pixel Fold özellikleri

Google’ın 2023 yılında tanıtacağı söylenen katlanır ekranlı telefonu Pixel Fold’un iç ve dış ekranları Samsung tarafından üretilecek.

Paylaşılan Geekbench bilgilerine göre Google Pixel Fold, Pixel 7 serisinde karşımıza çıkan Tensor G2 işlemcisinden güç alacak. Bu işlemciye 12 GB RAM ve Android 13 işletim sistemi eşlik edecek.

haberhayrabolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu