Teknoloji

Honor 200 Pro ekran ve kamera detayları paylaşıldı!

Honor’un şu anda Honor 200 ve 200 Pro akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. 

Günün bir diğer haberinde, duyumcu Digital Chat Station yaklaşmakta olan Honor 200 Pro’nun özelliklerine ışık tuttu. Sızıntı öncelikle telefonun ekranına ve kamera sistemine odaklanıyor.

1.5K ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNDE KAVİSLİ BİR EKRANLA GELİYOR

Sızıntıya göre Honor 200 Pro, “1.5K” çözünürlüklü bir ekrana ve tek bir delikli kesime sahip olacak.

Ek olarak, ekran için “hafif kavisli” bir tasarıma işaret ediyor, bu nedenle telefon muhtemelen Honor 100 Pro’ya benzer ince bir kenar eğriliğine sahip olacak.

50X YAKINLAŞTIRMA ÖZELLİĞİNE SAHİP 32 MP’LİK KAMERA

Kameralara gelince, sızıntı, üst düzey telefonlarda yaygın bir özellik olan optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip 50 megapiksellik bir ana sensöre işaret ediyor. Sızıntıda ayrıca 2,5x optik yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırma özelliğine sahip 32 megapiksellik bir telefoto lensten bahsediliyor.

Dahası, daha önce akıllı telefonun Qualcomm’un mevcut amiral gemisi SoC’si olan Snapdragon 8 Gen 3 yongası ile güçlendirileceği belirtilmişti.  

SNAPDRAGON 8S GEN 3 İŞLEMCİSİ KULLANILABİLİR

Honor 200 Pro’ya Snapdragon 8s Gen 3 alacağı söylenen vanilya Honor 200 modeli de katılacak. İkincisi, Snapdragon 8 Gen 3 ile benzer bir çekirdek mimarisine sahiptir ve saat hızı açısından bir ton düşürülmüştür, bu nedenle Honor 200’ün Pro modeliyle aynı düzeyde performans sunacağı düşünülüyor.

Lansmanla ilgili olarak, sızıntılar Honor’un Honor 200 serisi telefonları Mayıs ayı sonunda piyasaya sürebileceğini gösteriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu