Haber

Hyundai Good Design’dan ödül aldı

hyundai, Good Design’da beş farklı ödül aldı.

Hyundai Motor Company, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve geleceğin IONIQ 7 modelinin bir yansıması olan SEVEN ve Trailer Drone konseptleri ile ulaşım kategorisinde 2022 GOOD DESIGN ödüllerinin sahibi oldu.

Hyundai, Plug & Drive (PnD) Mobility, PnD L7 ve Mobile Eccentric Droid (MobED) robotları ile de robotik kategorisinde ödüller kazandı. Tüm bu ödüllerle toplamda beş farklı alanda zirveye çıkan Hyundai, 2019 yılında tanıttığı 45 ve 2020 Prophecy konseptleri ile otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirdi.

Bu şık konseptlerle birlikte tamamen elektrikli IONIQ markası için yeni bir sayfa açan Hyundai, önümüzdeki yıl tanıtılması planlanan Hyundai IONIQ 7’nin konsept versiyonu SEVEN ile tasarımcıların ilgisini çekti. Hyundai, geleneksel bir SUV’u yenilikçi bir yaşam alanına dönüştürerek, kullanıcı varlıklarına endüstri normlarının üzerinde öncelik verdiğini gösteriyor.

Trailer Drone konsepti ise ikiz e-Bogie konfigürasyonu ile tamamen otonom çalışabilen ve neredeyse tren benzeri bir sistem içinde yanlara doğru hareket edebilen bir mobilite konsepti. Eşi görülmemiş bir hareket kabiliyeti sağlayan bu araç, aslında geleceğin hidrojenle çalışan bir ticari aracı.

Yapay zeka (AI) ve otonom sürüş gibi gelişen teknolojiler de otomobiller ve robotlar arasındaki sınırları kaldırıyor. PnD (Plug & Drive) Mobility, günlük hayatta sınırsız özgürlük sağlamak için geliştirilirken, akıllı direksiyon, fren, tekerlek içi elektrikli tahrik ve süspansiyon donanımıyla da günlük hayatı kolaylaştırıyor.

PnD L7, geleceğin çığır açan robotik tabanlı mobilite çözümü olarak öne çıkıyor. Hareket ve park için en az alana ihtiyaç duyan konsept robot, şehir içi uygulamalar için daha uygun bir kullanım sunuyor. Tasarımında efsanevi Apollo uzay mekiğinden ilham alan L7, kolay ve kullanışlı çözümlerle insan hareketliliğinin kapsamını genişletiyor.

MobED ise direksiyon, hareket kontrol ve fren sistemlerini tek bir yapıda birleştiren dört tekerlekli bir modül. MobED’in minimalist tasarımı, kendine özgü kurulumunu vurgularken aynı zamanda gövdesinin her yerindeki piksel aydınlatmalarla sürüş tarafını belirliyor ve hangi yöne hareket edeceğini önceden bildiriyor.

Hyundai bu değerli tasarım ödülleri ile birlikte “İnsanlık için İlerleme” vizyonuyla hareket ettiğini bir kez daha kanıtlıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu