Haber

İsrail askerleri Batı Şeria’daki bir camiye ezan sırasında ses bombası attı.

Gazze Masum sivilleri kuşatıp katleden İsrail askerleri, son olarak Batı Şeria’da bir camiyi hedef aldı. Ezan okunurken camiye ses bombası atan İsrail askerleri, o anları kaydetmeyi de unutmadı.

SALDIRILAR 7 EKİMDEN BERİ DEVAM EDİYOR

7 Ekim’den bu yana tam abluka altında. Gazze Şehre yönelik saldırılarını sürdüren İsrail güçleri, karadan girdiği kentte zaman zaman baskınlar da düzenliyor. İsrail güçleri Batı Şeria’da Filistinlilere baskı yapmaktan geri durmuyor.

CAMİE SES BOMBASI ATTILAR

Gazze Hastaneleri bile kuşatan İsrail askerleri, kutsala saygı göstermeyerek Batı Şeria’daki bir camiye ezan okunurken ses bombası attı. İsrail askerleri de o anları kaydetti.

İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, İsrail’in “Filistinlilere misillemede bulunduğu ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerini sürekli ihlal ettiği” gerekçesiyle 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlatırken Mescid-i Aksa’nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi. bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’de düzenlenen saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğü, 5.132 kişinin de yaralandığı açıklandı. İsrail ordusunun verilerine göre 7 Ekim’den bu yana 51’i İsrail’deki çatışmalarda olmak üzere 372 İsrail askeri öldürüldü. Gazze ve 6 tanesi Lübnan sınırında. İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

11 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze hükümetine göre, Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında 4.710’u çocuk, 3.160’ı kadın olmak üzere 11.500 kişi öldürüldü. Ayrıca 7 Ekim’deki işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 200 Filistinli öldürüldü. İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında hayatlarını kaybettiler.

İsrail ordusu, işgal sırasında Gazze’de on binlerce yaralı ve sivilin barındığı onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını vurdu, bazı hastanelere baskın düzenledi. Baskınlarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

eceabatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu