Haber

İYİ Partili Ergün, Gökçeada Belediye Başkanı Çetin’in tutuklanmasını değerlendirdi

ÂLÂ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yürütülen soruşturmada tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in yanında olduklarını söyledi.

Ergün, partisinin Çanakkale İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Çetin’in dedikodu nedeniyle tutuklandığını savundu.

Soruşturma belgelerinde somut bir delil bulunmadığını öne süren Ergun, “Biz İYİ Partililer olarak Gökçeada halkı ve tüm Çanakkale halkı gibi seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin’in yanındayız. masum olduğundan şüphemiz olmasın. Gökçeada halkının siyasi iradesine sonuna kadar sahip çıkacağımız bilinmelidir.” dedi.

Metin Ergun, “Partilerinin, Meral Akşener başkanlığında Türk siyasi tarihinin en büyük siyasi mücadelesini bir iktidar yürüyüşüne dönüştürmeyi başardığını” belirterek, “İYİ Parti, ne olursa olsun baskı ve zulme karşı mücadelesini sürdürecektir. bedelini ödeyen ve Türk milletini hak ettiği hür ve adil günlere ulaştıracak olan O, kendi bakış açısını taşıma gayesine yorulmadan savaşmaya devam edecektir.

Toplantıya UYGUN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu