Haber

Kadın 3 Haftalık Bebeğini Yastıkla Boğarak Öldürdü

KAYSERİ’nin Pınarbaşı ilçesinde 3 haftalık kızı Melek’i yastıkla boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ayşe Bülbül (43), müebbet hapis cezasına çarptırılarak tutuklandı.

Olay, 5 Temmuz 2020 günü sabah saatlerinde Pınarbaşı ilçesine bağlı Kerimoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Ayşe Bülbül, yaklaşık bir ay önce doğum yapmak üzere olduğu için babasının evine geldi. İlçe Devlet Hastanesi’nde 3 hafta önce bir kız çocuğu dünyaya getiren Ayşe Bülbül, doğumun ardından babasının evine döndü. Bülbül, çiftçi olan eşiyle birlikte dünyaya gelen çocuklarına Melek adını verdi. Bülbül, 3 haftalık kızı Melek’i yastıkla boğarak öldürdü. Gözaltına alınan anne tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın ardından iddianame hazırlanarak Ayşe Bülbül hakkında ‘altsoydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. Davanın önceki duruşmasında Bülbül tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Tutuksuz sanık Ayşe Bülbül, Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında hazır bulundu. Mahkeme Başkanı, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen ruh sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını ve sanığın cezai sorumluluğunun tam olduğunu söyledi. Son sözleri sorulan sanık Bülbül, “Öyle bir şey yok. Ben böyle bir şey yapmadım.” Mahkeme başkanının bir önceki duruşmadaki ifadesini hatırlatması üzerine, “Ağladığı için öldürdüm. Ceza almak istiyorum” diyen sanık Bülbül, “Ne dediğimi bilmiyorum” yanıtını verdi.

Mahkeme heyeti, sanık Ayşe Bülbül’e ‘altsoydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ardından ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak cezasını müebbet hapse indirdi ve kararla birlikte sanığın tutuklanmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu