Haber

Kılıçdaroğlu: Olay bir Türkiye olayıdır

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’tan sonra çok sayıda eleştiri aldı. Bunlardan biri de Millet İttifakı’ndaki Saadet, Gelecek, Demokrat ve Deva Partilerinin toplam oyların yaklaşık yüzde 3’ünü aldığı CHP listelerinden 38 milletvekilinin çıkarılması oldu. Kamuoyunda söz konusu durum nedeniyle CHP’nin milletvekili sayısının azaldığı belirtildi.

“OLAY Türkiye’nin OLAYIDIR”

Sözcü TV’ye konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Uğur Dündar’ın konuyla ilgili sorusunu yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Yüzde 3 diyorsunuz. Onlara sorun bakalım ne diyorlar. Sonuçta bizde böyle bir veri yok. İşte geldiğimiz nokta bu. 6 liderin ilk toplantısında söyledim. Ben şunu söyledim.” Bizi bir araya getiren demokrasiydi.Türkiye bu konumdaysa ve Türkiye bir otoriter rejimden çıkıp demokratik bir yol bulacaksa olay parti olmaktan çıkmış bir Türkiye olayıdır. .

“ONLAR ÇALIŞTI BİZ DE ÇALIŞTIK”

Yüzde 1 bile olsa toplumsal birlik içinde olması lazım. Demokrasi için bunu yapmak zorundaydık. Bunun için ortak liste zorunluydu. Evet milletvekili verdik, onlar çalıştı, biz de çalıştık.

“PARLAMENTODA YERLEŞMELERİNİ İSTİYORUM”

Şimdi mecliste küme oluşturmalarını istiyorum. Hatta mümkünse iki set yapsınlar. Mecliste yer almaları, söz hakkı istemeleri, kurullarda temsil edilmeleri demokrasi açısından son derece değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu