Haber

KMÜ’den depremzedelere eğitim desteği verilecek

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Karaman’a getirilerek yurtlara yerleştirilen depremzedelerin çocuklarına KMÜ eğitmenleri tarafından eğitim desteği verilecek.

KMÜ Eğitim Fakültesi öncülüğünde Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri, depremzede çocuklara okul öncesi dönemde eğitim desteği sağlanması için çalışmalara başladı.

Projenin uygulanmasında kendisine Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay eşlik etti.

Ziyarette Karaman’a gelen öğretim elemanları, Rektör Mehmet Gavgalı’ya Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan okul öncesi öğrencilerine öğretmenlik yapma isteği hakkında bilgi verdi.

Rektör Gavgalı konuyla ilgili şunları söyledi:

“Üniversitemiz öğretim üyelerinin yapacağı tüm çalışmalar çocuklarımız için son derece faydalı olacaktır. İstekli öğrencilerimiz eşliğinde yapılacak etkinlikler çocuklarımızı ruhsal ve sosyal yönden geliştirecektir. Üniversite olarak bunun bilincindeyiz.Öğretim üyelerimizi bu projeden dolayı kutluyor ve canı gönülden destekliyorum.”

mihaliccikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu