Ekonomi

Mardin’de sağlık yatırımları devam ediyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Kızıltepe Devlet Hastanesi 110 yataklı ek hizmet binası ve 750 yataklı Mardin Şehir Hastanesi inşaatları devam ediyor.

Kızıltepe Devlet Hastanesi’nin 110 yataklı ek hizmet binasında incelemelerde bulunan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ek hizmet binası yapım çalışmalarının başlamasının ardından otopark sorununun çözümü için planlanan yeni otoparkta saha çalışması yaparak, ilgili kişilerle değerlendirmelerde bulundu. Artuklu Üniversitesi yerleşkesi üzerine inşa edilecek 750 yataklı Mardin Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, en iyi hizmeti hak eden şehrin sağlık yapısını güçlendirecek projeler üretmeye devam edeceklerini vurguladı.

“İlimizde sağlık ve istihdam için çok önemli yatırımlar var”

Planlanan sağlık yatırımlarının tamamlanmasıyla Mardin’in sağlık turizmi alanında bölgenin gözdesi haline geleceğini ifade eden Vali Demirtaş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devletimizin ilimizde çok değerli yatırımları var. eğitimden spora, sosyal hizmetlerden turizme, tarımdan ulaşıma, altyapıdan sağlık ve istihdama kadar ilimiz genelinde gerçekleştirilen yatırımlara Mardin Şehir Hastanesi ve Kızıltepe Devlet Hastanesi ek hizmet binası dahil edilmiştir.Bu sağlık yatırımları tamamlandığında, vatandaşlarımıza daha aktif ve verimli hizmet sunacağız ve sağlık alanında bölgede takdir edilen bir kente sahip olacağız.Sağlık yatırımlarımız Mardin’imize hayırlı olsun.” – MARDİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu