Ekonomi

Morgan Stanley, artan yapay zeka talebi nedeniyle NVIDIA’nın fiyat hedefini yükseltti

Morgan Stanley’nin NVIDIA’ya yönelik oldukça olumlu bir notu var (NASDAQ: NVDA ) hisse başına fiyat hedefini önceki 603 $ hedefinden 750 $’a çıkardı. Bu güncelleme, yapay zeka teknolojisine olan talebin önemli ölçüde artmaya devam ettiğini belirterek Çarşamba günü yayınlanan bir notta sağlandı.

Morgan Stanley’deki analistler, bankanın kısa vadeli finansal görünümün son derece olumlu olduğunu belirtti. Dolaylı etkilere ilişkin alarmların genel olumlu eğilimi hesaba katmadığına inanıyorlar.

Analistler, “Şirketin kısa vadedeki gelir artışı çok sağlam” dedi. “2023’ün sonlarından bu yana şirketin hisseleri piyasadaki kaygıların üstesinden başarıyla geldi; kısa vadede güçlü mali performansın devam etmesini bekliyoruz.”

“Bazıları kısa vadede olumsuz kabul edilen çok sayıda gösterge var. Ancak toplu olarak bu göstergeler önümüzdeki iki ila üç mali çeyrek için güçlü mali performansa işaret ediyor.”

Ayrıca Morgan Stanley, grafik işlem birimi (GPU) bulut hizmetlerinin kullanılabilirliğinin şu anda çok sınırlı olduğunu gözlemledi. Yazılım geliştiricileri bankaya yapay zeka modellerinin eğitimi için yoğun bekleme listelerinin bulunduğunu bildirdi. Tedarik zincirinden gelen karışık sinyallere rağmen analistler, mali performansın genel piyasa beklentilerini aşacağını öngörüyor.

Analistler, “Alternatif teknolojilere olan ilginin artmasına rağmen, NVIDIA’nın pazardaki konumuna güveniyoruz.” yorumunu yaptı. Ayrıca B100 GPU’ya geçişin mevcut pazarı yönlendiren önemli bir faktör olduğunu ve H100 GPU’nun teslimat sürelerini ve rekabet ortamını etkilediğini de belirttiler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu