Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Deprem Afetinde Vatandaşının Yanında

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarihin en büyük afetlerinden biri olan deprem felaketinde grubu ve ekipmanlarıyla yaraları sarmak için yoğun çaba sarf etti. 173 işçi ve 57 araçla deprem bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, arama kurtarma çalışmalarında aktif rol aldı.

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 ilde hissedilen ve bugün itibariyle yaklaşık 32 bin vatandaşın hayatını kaybettiği felakette tüm Türkiye tek yürek oldu.

Depremin olduğu ilk andan itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki uzman arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket etti. AFAD’ın Hatay’a yönlendirdiği gruplar, enkaz altında kalan 28 vatandaşı sağ olarak kurtardı. Ayrıca bölgeye 173 işçi, 57 muhtelif iş makinesi ve taşıt, 100 çadır, 300 soba ve 3 portatif mutfak aleti gönderildi. Bölgedeki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızla yardım toplama merkezleri kuran Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yardımları il genelinde 6 noktada toplayarak tırlarla deprem bölgesine gönderdi. Deprem bölgesine çeşitli hijyen, kişisel bakım malzemeleri, gıda, çocuk ve hayvan yemleri, ekipman gibi birçok farklı kalem gönderildi.

Depremzedelerin Tahliyesi Sürüyor

Ayrıca Büyükşehir grupları deprem bölgesinden 306 vatandaşı Muğla’ya getirirken, 397 depremzedeyi de yaşadıkları yerlere ulaştırarak çeşitli destekler buldu. Muğla’ya gelen vatandaşların yanlarında getirdikleri hayvanlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kesintisiz Hayvan Bakımevinde ücretsiz tedavi ve rehabilite edilirken, mama desteği de veriliyor. Kente gelen depremzedeler için Menteşe otogarında da ücretsiz çorba ikramı yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kesaphaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu