Haber

Son dakika: Wagner’den Rusya’ya savaş ilanı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında aktif rol oynayan Rus paralı asker grubu Wagner ile Rus ordusunu yönetenler arasında tansiyon yükseldi.

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un Wagner askerlerini imha etme operasyonları düzenlediğini savunan “Rus Silahlı Kuvvetleri, Wagner PMC kamplarına füze saldırısı düzenledi. Birçok yoldaşımız, “O öldü, bu savaşa nasıl cevap vereceğimize biz karar vereceğiz” dedi.

Shoigu ve Gerasimov’un cezalandırılması gerektiğini belirten Prigojin, “Ülkedeki askeri liderliğin getirdiği kötülük durdurulmalı. Askerlerin canını hiçe sayıyorlar. Adalet vaadini unuttular, biz geri getireceğiz. binlerce Rus askerinin hayatını mahveden ve adamlarımızı mahvedenler cezalandırılacaktır. Bize karşı gelmeye çalışanları tehlikeye atın.” Tehdit olarak değerlendirip yolumuz üzerindeki kontrol noktaları da dahil olmak üzere derhal imha edeceğiz” dedi.

WAGNER’DEN RUSYA’YA İNTİKAM

Rus ordusunu yönetenlere karşı büyük bir savaşa girdiklerini belirten Prigojin, “Herkesten ricam sakin olun, provokasyonlara yenik düşmeyin ve evde kalın. Başladığımız işi bitirdikten sonra cepheye döneceğiz. vatanımızı koruyun. Adalet orduda yeniden sağlanacak. Bundan sonra adalet tüm Rusya için gelecek.” dedi.

PESCOV’DAN AÇIKLAMA

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov: “Başkan Putin, Prigozhin hakkında bilgilendirildi. Gerekli tedbirler alınıyor” dedi. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu