Haber

Suudi Arabistan, İsrail ile Filistinliler arasında artan gerilim konusunda uyardı

Suudi Arabistan, İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginliğin tırmanmasına karşı uyardı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, dün ve bugün Doğu Kudüs’te meydana gelen saldırıların ardından yazılı açıklama yaptı.

Filistinliler ile İsrailliler arasındaki gerilimin tehlikeli bir şekilde tırmandığı belirtilen açıklamada, Suudi Arabistan’ın sivillerin hedef alınmasını kınadığı ifade edildi.

Açıklamada, tansiyonun düşürülmesi, Ortadoğu barış sürecinin yeniden canlandırılması ve işgalin sona erdirilmesi gerektiği de vurgulandı.

İsrail’in Cenin saldırısının ardından Doğu Kudüs’te iki saldırı düzenlendi

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na 26 Ocak’ta düzenlediği baskında 60 yaşında bir kadın da dahil olmak üzere 9 Filistinli hayatını kaybetmişti. Baskının ardından bölgede çıkan olaylarda 22 yaşındaki Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Er-Ram kasabasında öldü.

Dün işgal altındaki Doğu Kudüs’te yasadışı bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. İsrail polisi, silahlı çatışmanın ardından olay yerinden otomobille kaçan saldırganı kovaladığını ve etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

Doğu Kudüs’ün Eski Şehir yakınlarındaki Silvan Mahallesi’nde bugün meydana gelen silahlı baskında 1’i ağır, 2 İsrailli yaralandı. İsrail polisi saldırganın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu