Ekonomi

THY ve TİM işbirliğinde yola devam kararı

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, hava kargo şirketi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile daha önce yaptığı indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yeniledi. Anlaşma kapsamında Turkish Cargo, Anadolu’nun dört bir yanında üretilen ürünleri, 30 ülkedeki 40 destinasyona yüzde 30’a varan muhtelif indirim oranlarıyla taşıyacak. Genel kargo, bozulabilir kargo, yumurta, balık, et, meyve ve sebze gönderilerini kapsayan kampanya, yarın başlayıp 31 Ağustos’a kadar geçerli olacak.

Dış ticarete önemli katkı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, kurdukları hava kargo köprüleri ve sundukları fırsatlar sayesinde Türk ihracatçılarının, stratejik pazarlara avantajlı maliyetlerle ulaşıp, küresel rekabette güçlerine güç kattıklarını kaydetti ve ekledi:

“TİM’le imzaladığımız son kampanya kapsamında, seçili destinasyonlarda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50’den fazla artış elde ederek, dış ticarete önemli bir katkı sağladık. Yeni kampanyamızda ise titizlikle seçilmiş 40 destinasyonda kullanılmak üzere ciddi bir kapasiteyi ihracatçılarımızın hizmetine sunuyoruz. Gelenek haline gelen bu işbirliğimizin, ülkemizin ihracat hedeflerine büyük katkı sağlamasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hedeflerimiz için lojistik kasımızı güçlendirmek zorundayız”

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, 2024’te 267 milyar dolarlık mal ve 110 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedeflediklerini dikkati çekti: “Hedeflerimize ulaşmak için lojistik kasımızı güçlendirmek zorundayız. Özellikle uzak pazarlara erişimde hava kargo taşımacılığının ayrı bir yeri var. Hız ve maliyet parametreleri burada son derece önemli. Bu noktada en önemli destekçimiz olan ülkemizin gurur kaynağı THY ile beşinci kez bu protokolü imzalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu