Haber

TİKA Herat Ofisi’nden Afgan öğrenciler için yetenek yarışması

Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) Herat Ofisi, Afganistan’ın batı bölgesindeki eğitim kurumlarında başarılı olan öğrenciler için yetenek yarışması düzenledi.

TİKA Herat Ofisi, Kehkeşan Şark Üniversitesi ve Miraç Radyo Televizyon işbirliğiyle düzenlenen programa Afganistan’ın batı bölgesinden çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

30’a yakın yarışmacı hayat hikayelerini ve Afganistan’da başarıya giden yolda karşılaştıkları zorlukları yazarak başvurdu. Akademisyenlerden oluşan jüri, yarışmacıları edebi anlatım gücü, akademik başarı ve sahne sunumu gibi kriterlere göre derecelendirdi.

Herat’ta bir otelde düzenlenen programda finale kalan 6 kişiye çeşitli ödüller verildi.

Programda konuşan TİKA Herat Ofisi Koordinatörü Arafat Deniz, söz konusu yarışmanın gençlere ilham kaynağı olduğunu ve genç yeteneklerin Herat’ta tanıtılmasında önemli rol oynadığını vurguladı.

Afganistan’ın gizli kalmış yeteneklerini keşfetmenin değerine işaret eden Deniz, “Kriz ortamında ve koşullarında başarılı olmuş gençlerin bulunup takdir edilmesi ve hayat hikayelerinin diğer gençlere ilham kaynağı olması için bir zemin oluşturmayı amaçladık.” söz konusu.

Kehkeşan Şark Üniversitesi Rektörü Ali Settari, söz konusu yarışmanın gençleri başarılarını artırmaya teşvik ettiğini belirterek, TİKA Herat Ofisi’ne teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu