Haber

Yerlikaya’nın ilk bütçesi, CHP’nin kongre sonrası ilk grup toplantısı

ANKARA- Bu hafta Meclis’in ve siyasetin gündemi önceki haftalara göre nispeten sakin. Geçtiğimiz hafta CHP’nin kongresi nedeniyle bir gün erken sona eren Genel Kurul’da Kentsel Dönüşüm Tasarısı görüşmeleri bu hafta da devam edecek. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun dört bakanlığa yönelik bütçe çalışmaları bulunuyor.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA’NIN İLK BÜTÇE SUNUMU

Salı günü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı, Perşembe günü Sağlık Bakanlığı ve Perşembe günü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bütçelerinin görüşüleceği komisyonda tüm gözler Çarşamba günü olacak. Cuma. Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olduğu yılların en tartışmalı ve en uzun toplantılarına ev sahipliği yapan komitede, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ilk sunumunu yapacak. Yerlikaya’nın bütçe performansı ve muhalefet partilerinin bakana ve bakanlığa yönelik destek ve eleştirileri de merak konusu.

AİLE VE GENÇLİK FONU ÖNERİSİ BİR HAFTA SONRA KOMİSYONDA OLACAK

AK Parti Kümesi’nin öneriye ilişkin çalışmaları devam ederken, komisyon görüşmelerinin başlaması beklenen Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasını Düzenleyen yasa tasarısının önümüzdeki hafta kurula gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta grup toplantısı yapmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta partisinin grup toplantısında konuşma yapması planlanıyor. HEDEP, İYİ Parti, MHP ve SAADET liderleri de Salı ve Çarşamba günleri yapacakları grup toplantılarında haftalık değerlendirmelerini yapacak. Grup toplantılarının ana gündemi Gazze’ye yönelik saldırılar ve sivil kayıplar olacak.

KONGRE SONRASI İLK CHP GRUBU

Haftaya kongre yoğunluğunu geride bırakacak olan CHP’de grup toplantısı yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Parti kaynakları küme toplantısı yapılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. Değişiklik olmazsa Salı günü yapılacak CHP kümesinde yeni genel başkan seçilen Özgür Özel ilk konuşmasını yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu