Haber

Yol işçileri viyadük üzerindeki eylemin 12. gününde kazandı

Aydın-Denizli otoban şantiyesinde çalışan ve ücretlerini almadıkları için viyadük üzerinde direnişe geçen İnşaat İşçileri Sendikası üyesi işçiler kazandı.

Eylemin ikinci gününde Kod 46 ile işten çıkarıldıklarını öğrenen ve 12 gün boyunca sert hava koşullarına rağmen direnen işçiler, bugün “Alacaklarımızı aldık, hedefimize ulaştık. Sesimizi duyması gereken kişilere duyurduk” açıklaması yaptı.

Direnişin kazanımla sonuçlandığını açıklayan işçi temsilcisinin videolu mesajını yayınlayan İnşaat İşçileri Sendikası, videoya şu notu düştü:

“ZAFER MÜCADELE EDEN İŞÇİNİN OLDU!

Aydın – Denizli otoyol şantiyesinde Farnas ve İnceoğulları inşaat çalışanı 51 işçi arkadaşımızın verilmeyen hakları için başlattığımız eylem 12. gününde kazanımla sonuçlandı. Bu süreçte her türlü olumsuz barınma ve beslenme koşuluna rağmen sendikasına güvenerek kararlılıkla mücadele eden işçi arkadaşlarımızı kutluyoruz. Sendikamız memleketin neresinde olursa olsun inşaat işçisinin hak mücadelesinin içinde olacaktır. Kurulurken dediğimiz gibi sömürü düzeni yıkılacak işçiler eşit ve özgür yaşayacak!”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu