Haber

6. Sivil Strateji Sempozyumu İstanbul’da yapıldı

Marmara Üniversitesi, Sivil Toplum Merkezi (STMU), Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi (KEYEM), Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Platformu (EKİP), Sivil Strateji Derneği ortaklığıyla İstanbul’da düzenlenen 6. Sivil Strateji Sempozyumu; sivil toplum, yönetişim, stratejik yönetim ve kamu yönetişimi alanlarında araştırmacıları, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini, özel sektör temsilcilerini ve kamu yönetiminden bürokratları bir araya getirdi.

ZEMİNİ İNŞA ETMEYİ HEDEFLİYORUZ

“İş Birliğine Odaklan, Değişimi Başlat” mottosuyla saat 10:00’da Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Prof. Dr. Sivil Toplum Merkez Üssü Temsilci Komitesi. STMU Temsil Heyeti Üyesi Ömer Faruk Terzi yaptığı konuşmada, “Birbirimize destek olarak çok büyük işler yapabiliriz. Bunun kökleri geçmişimizdedir. Devlet bizim vatanımızdır, vatanımızdır, birlikte daha iyisini yaparız. Bu süreçte akademik akıldan faydalanmak gerekiyor.Sivil toplumu bir paydada buluşturarak işbirliğinden doğacak güçten hepimizin faydalanabileceği bir zemin oluşturmayı hedefliyoruz.” terimleri kullandı.

GİRİŞİMCİLİK GELECEĞİ DEĞERLENDİRİLİYOR

“Sektörler Arası Sivil Toplum ve Sektörler Arası İşbirliği Stratejileri” konulu ilk panele STMU Temsil Heyeti Üyesi Ömer Faruk Terzi, Sivil Toplum Bağlantıları Genel Müdürü Ahmet Türköz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Öğretim Üyesi Dr. Roza Süleymanoğlu Dinçer, Senarist-Yönetmen Okan Özbay ve Girişimci İşadamları Vakfı Lideri Mehmet Koç, NEGMAR Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı. Birinci panelde Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Sektör ve Kamu İşbirliğine Genel Bakış, Çalışma Bakanlığı Sivil Toplum İlişkilerine Bakış, Sivil Toplum İlişkileri, Belediyeler ve Sivil Toplum, Sivil Toplum Kuruluşları ile Kamu İşbirliğinin Değerlendirilmesi Sivil Toplumun Geleceği Açısından Türkiye, Sivil Toplumun İhtiyaçları ve Dijital Uyum kapsamında Girişimciliğin İkinci Adımı değerlendirildi. 8 Aralık’ta başlayan 6. Sivil Strateji Sempozyumu’nun ilk gününde 5 oturum gerçekleştirildi.

111 KONUŞMACI KATILDI

Göztepe Yerleşkemizde toplam 21 oturum ve 111 konuşmacının katkılarıyla gerçekleşen sempozyum 9 Aralık’ta tamamlanacak. Sempozyuma çok sayıda özel ve kamu iş insanı, STK üyesi, akademisyen ve öğrenci yoğun ilgi gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu