Haber

Gençlerbirliği, Fenerbahçe ile Arda Güler için el sıkıştı: 2.5 milyon euro’ya anlaştık

Uzun süredir görüşmelerde bulunan Fenerbahçe, Gençlerbirliği Arda Güler’in ifadesindeki paylaşımlarla ilgili orta yol bulundu. İki takım her konuda anlaşmaya varırken, resmi imzaların ardından sarı lacivertliler genç yıldızın tüm bonservisine sahip olacak.

“2.5 MİLYON EURO’LUK ANLAŞMAMIZ VAR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlerbirliği Başkan Yardımcısı Mehmet Soylu, “Cumhurbaşkanları düzeyinde konuşuldu, anlaşıldı, 2.5 milyon euro’da anlaştık. Altyapımızdan 4 oyuncu verildi. Onlara da verildi.” 200 bin euroluk bir fiyat ve sonraki satışlardan bir pay.” söz konusu.

Mehmet Soylu’nun açıklamalarının devamı şöyle:

“2 YILDIR LİSANS ALAMAZIZ”

“Elimizde 11 oyuncu dosyamız var. Toplamları 3 milyon 681 bin Euro. Bu dosyalardan şu ana kadar 9 tanesi resmi olarak tamamlandı. Kalan dosyalarımızı Cuma gününe kadar bitirmemiz gerekiyor. Bitirmezsek eksi ile cezalandırılırız.” Ayın 23’ünde 3 puan ceza ve 2 dönem transfer yasağı.Önümüzdeki döneme eksi 6 puanla başlayacağız.2 transfer yasağı demek sene ortasında bile transfer yapamayız demektir.Eksi 6 puan ve siz yapabilirsiniz. ‘Filiz ruhsatı alamıyoruz.2 senedir burada mahsur kaldığımız için ruhsat veremiyoruz.

“BUGÜN İTİBARİYLE BORÇLAR SIFIRLANMAKTADIR”

2 yabancı firma ve 1 yerli firma ile görüştüm ama yabancılardan hiçbiri yaklaşmadı. Firma ile 1.5 yıllığına 11 milyon lira isim sponsorluğu verildi. Bugün prestijiyle borçlar sıfırlandı. Geçmişten yeniden yapılandırılamayan 9 milyon 600 bin lira vergi borcu var. Af kapsamına girmeyen bir rakam. Mali kriterler nedeniyle bu borcu kapatmamız isteniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu