Haber

Barınaktaki katliamın şüphelileri kendilerini savundu

KONYA – Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir vazifelinin elindeki kürekle bir köpeğe vurduğu imgeler reaksiyonlara neden oldu. Şüpheliler köpeğin ‘bayıldığını’ öne sürdü.

Görüntülerin ortaya çıkmasının akabinde gözaltına alınan Murat Bacak ve Sefa Çakmak’ın emniyetteki birinci tabirleri ortaya çıktı.

Köpeğin başına kürekle vuran Murat Bacak sözünde köpeğin kendisine saldırdığını ve muhafaza gayeli köpeğe vurduğunu savundu. Murat Bacak tabirinde şu tezlerde bulundu:

“Ben sıhhat teknisyeni olarak çalışıyorum. Olay günü barınaktaki hayvanlara parazit aşı ve ilaçlama uygulaması yapıyorduk. Sefa Çakmak içerden getirilen köpeği tutmaya çalışıyordu. Ama köpeği tutamadı. Birinci olarak köpek bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle 1 defa vurdum. Sefa Çakmak köpeği denetim altına alsa da o panik ile 2 defa daha köpeğin başına kürekle vurdu. Köpek şoka girdi. Daha sonra tıbbi müdahalesini yapıp kafesine gönderdim. Son durumundan haberim yok. Benim bu olayla ilgili 3 günlük sıhhat raporum bulunuyor.”

Barınakta 2 ay önce işe başladığını söyleyen Sefa Çakmak ise Murat Bacak kürekle vurduktan sonra köpeğin baygınlık geçirdiğini söyledi.

Çakmak ifadesinde “Köpekleri parazit ilaçlaması için orta koridora çıkardık. O sırada saldırgan bir köpek vardı. Ben onu yakalama aparatı ile tutuyordum. Köpek biranda M.B.’ye saldırdı. O da kendini korumak için köpeğe vurdu. Köpek baygınlık geçirdi. Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk” tezinde bulundu. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu