Haber

Başkan Çerçioğlu Sökelililerle Buluştu

Entelektüel Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Söke’li vatandaşlarla buluştu. Ata Tohumlarından elde edilen kışlık sebze fidelerini Efeler ilçesinden sonra Söke’de de dağıtan Çerçioğlu, Söke pazarını da ziyaret etti. Çerçioğlu’na Söke ziyaretinde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ve Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan eşlik etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kışlık sebze fidelerinin dağıtımı devam ediyor. Bugün Söke ilçesinde on binlerce fidan dağıtıldı. Fideleri satın alan vatandaşlar, yerel tarım eserlerine sahip çıkarak gelecek nesillere aktardığı için Çerçioğlu’na teşekkür etti.

“ATASES TOHUMLARINI KORUYACAĞIZ”

Yöresel sebze ve tohumların önemine vurgu yapan Çerçioğlu, “10 yıldır Ata Tohumlarımıza sahip çıkıyor, hem ürettiğimiz tohumları hem de sebze fidelerini vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Yöresel ürünlerimizi korumaya devam edeceğiz.”

Söke pazarını da ziyaret eden Çerçioğlu’na vatandaşlar hayat pahalılığından şikayetçi oldu. Kış aylarının gelmesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatlarının çok arttığını söyleyen vatandaşlar, tencerelerini kaynatmakta zorluk çektiklerinin altını çizdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

sereflikochisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu