Haber

Batı medyası: Londra, Çin’in elektrikli araçlarla İngilizleri ‘casusluk’ yaptığından şüpheleniyor

telgrafGazetenin hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Üst düzey İngilizceyetkililer ithal Çin mallarıelektrikli arabaların Çin Hükumetiİngiliz vatandaşları hakkında bilgi toplamak için kullanıldığından şüphelendiğini söyledi.

Çin elektrikli arabalar İngilterepazardaki değerli büyümesi, 20302018 yılında yürürlüğe girmesi beklenen yeni akaryakıt ve dizel otomobil yasağı ile temas halinde olduğu belirtiliyor. Gazeteye göre Çinli elektrikli otomobiller, düşük maliyetleri nedeniyle İngiltere pazarına giriyor. üstün gelecek tahmin edilmektedir. Yazıda şu sözler yer alıyor:

“Hükümet kaynakları, (Çin’de üretilen) arabalarda bulunan teknolojinin, konum verileri, ses kayıtları ve video görüntüleri dahil olmak üzere büyük miktarda bilgi toplamak için kullanılabileceği, uzaktan etkiye karşı savunmasız olabileceği ve hatta (harici olarak) devre dışı bırakılabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi. “

Gazeteye konuşan üst düzey bir kaynak, Çinli elektrikli otomobillerin Birleşik Krallıkiçin ‘yüksek riskli ürünler’Çinli üreticiler A noktasından B noktasına gitmekten daha fazlasını yapabilen bir ürün sunarsa, arabaları veri toplama yetenekleriyle donatabileceklerini söyledi.

ozvatan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu