Ekonomi

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 130 çiftçiye hibe desteği sağladı

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 130 çiftçiyle hibe sözleşmesi imzalandı. Üreticilere proje bedeli olarak 15 milyon 709 bin 324 lira 87 kuruş hibe desteği sağlandı.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçilere desteklerini sürdürüyor. Bolu’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarını destekleme projesi kapsamında 130 çiftçiyle hibe sözleşmesi imzalandı. Üreticilere proje bedeli olarak 15 milyon 709 bin 324 lira 87 kuruş hibe desteği sağlandı. Proje kapsamında hibe desteği alan çiftçiler ekipmanlarını aldı.

“Proje bedeli olarak 15 milyon 709 bin 324 lira 87 kuruş hibe desteği sağlandı.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriya Ar, “Bu dönemde altyapı proje başvurularında A iş planı yatırım konusuna başvuran proje sahipleri hibe desteğinden yararlanarak makine ve ekipmanlarını alarak 50 bin TL aldılar. yüzde hibe destek ödemeleri A iş planı çerçevesinde 130 proje sahibi ile A hibe sözleşmesi imzalandı.Bolu’daki çiftçilerimize toplam proje maliyeti olarak 15 milyon 709 bin 324 lira 87 kuruş hibe desteği sağlandı. Kırsal Kalkınma ve Organizasyon Şubemize bağlı İl Proje Yürütme Birimi görevlileri, 2 yıl boyunca çiftçilerimizi ziyaret ederek projelerin sürdürülebilirliğini sağlayacak. Ayrıca birçok üreticimiz de ihtiyaç sahibi. “Makine ve teçhizat takviyesinden faydalandı, dedi. – BÖLÜNMÜŞ

kurtun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu