Haber

Van’da köpek saldırısında ölen çocuğun katil köpeğinin sahibine hapis cezası verildi

Van’ın İpekyolu ilçesinde 10 yaşındaki Emir Mete Durna’nın ölümüne neden olan köpeğin tutuklanan sahibi HK’ye 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası verilirken, tutuklanan köpeğin sahibi HK’nin, tedbir kararı alınarak tahliyesine karar verildi. tutukluluk süresini hesaba katın.

İlçeye bağlı Selimbey Mahallesi Yoğutçuoğlu Caddesi’nde 30 Ocak’ta arkadaşlarıyla top oynarken Alman çoban köpeğinin saldırısına uğrayan ilkokul öğrencisi Buyruk Mete Durna (10), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. köpeği sahiplenip daha sonra sokağa salan HK tutuklandı. Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya bugün, HK Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla tarafların avukatları ve yakınları ile cezaevindeki sanık katıldı. Savunmasında kusursuz olduğunu belirten HK, mahkemeden tahliyesini talep etti.

Tarafların avukatlarının savunmasının ardından mahkeme, HK’nin ‘bilinçli taksirle kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmasına ve geçen süre dikkate alınarak tahliyesine karar verdi. tutukluluk. -KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu