Haber

Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Ortaöğretim KPSS sonuçları hangi tarihte, ne zaman açıklanacak?

2022 Ortaöğretim KPSS imtihanının gerçekleştirilmesinin akabinde imtihana katılan adaylar Ortaöğretim KPSS sonuçları ne vakit açıklanacak? Sorusunu merak ediyor ve gün içerisinde sıklıkla araştırıyor. Bu haberimizde bilhassa imtihana katılan adaylar başta olmak üzere birçok kişinin merak ettiği 2022 Ortaöğretim KPSS sonuçları hangi tarihte, ne vakit açıklanacak? Sorularını yanıtladık. Pekala, Ortaöğretim KPSS sonuçları ne vakit açıklanacak? 2022 Ortaöğretim KPSS sonuçları hangi tarihte, ne vakit açıklanacak?

ORTAÖĞRETİM KPSS SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim imtihan sonuçları, ÖSYM başkanlığı tarafından 1 Aralık tarihinde https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacak. Adaylar, sonuçların açıklanmasının akabinde imtihan sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz kâfi olacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

Sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren iki yıl mühletle geçerlidir. Yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda ise bir sonraki imtihan sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu