Teknoloji

Strateji Dehaları Buraya: 2022 Yılının En İyi Strateji Oyunları

Oyun periyodu açısından 2022 hayli çalkantılı sonlanıyor. Birçok oyun kendini 2023’e hazırlarken bu sene içerisinde çıkış yapmış birbirinden hoş 10 strateji oyununu listeledik.

1. Two Point Campus

Two Point Hospital oyuncularının seveceği ve hayallerinizdeki üniversiteyi inşa etmenizi sağlayan Two Point Campus, epey sevilen bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Aklınızdaki üniversite yerleşkesini kurmak, onu geliştirmek ve yönetmek artık sizin elinizde.

2. Captain of Industry

Madencilik yapmak ve grubunuzu hayatta tutmak bu oyunun en temel noktası. Captain of Industry içerisinde fabrikalar kurabilir, yeni teknolojiler keşfedebilir yahut ticaret yapabilirsiniz. Sanayi bölümünde kelam söyleyen bir dev haline gelmek için saatlerinizi harcamanız gerekebilir!

3. Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Sıra tabanlı taktiksel oynanış denilince akla gelen isimlerden birisi olan Warhammer cihanı, Daemonhunters ile karşımıza çıkıyor. Sinematik bir anlatım ile bezenmiş imal içerisinde iblis avcılarını denetim edecek ve galaksiye yayılmış bir veba salgınını temizlemek için uğraşacaksınız.

4. Iron Order 1919

Pek keşfedilememiş olan Iron Order 1919, oyunculara alternatif bir 1919 senaryosu sunuyor. Uzun vadeli oynanışıyla göz kamaştıran üretim, tıpkı vakitte online olarak da oynanabiliyor.

5. Leave No One Behind: Ia Drang

Leave No One Behind: Ia Drang, gerçek vakitli strateji tabanıyla ön plana çıkıyor. 1965’te yaşanan Vietnam Savaşı esnasında Amerika Birleşik Devletleri ile Vietnam Ordusu ortasında geçen bir dizi savaşı oynama bahtınız olacak.

6. Total War: WARHAMMER III

Warhammer üçlemesinin son oyunu nihayet bu sene karşımıza çıktı. Kaos Diyarına adım atmak isteyen herkesi bekleyen Total War: WARHAMMER III, birinci çıktığı vakitlerde çok satanlar listesine bile girmişti. Şimdi 9 aylık bir oyun olmasına karşın anlık oyuncu sayısı ile rekorlar kırmaya devam ediyor.

7. Dune: Spice Wars

Dune: Spice Wars, Northgard’ın geliştiricilerinden 4X gerçek zamanlı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Dune evreninden esinlenerek yapılan oyunda zorlu çöl gezegeni olan Arrakis’e barış ve huzuru getirmek için çabalayacaksınız!

8. Farthest Frontier

Klasik bir kent kur-yönet oyunu olan Farthest Frontier, köyünüzün hayatta kalması için uğraş vereceğiniz ve ticaret yapıp öteki kentler ile savaşabileceğiniz bir oyun.

9. Land of the Vikings

Türk oyun firması Laps Games tarafından geliştirilen ve şimdi yeni çıkış yapmış olan Land of the Vikings, kent kurmayı Viking teması ile birleştiren yerli bir imal olarak karşımıza çıkıyor. Şu an erken erişimde olan oyun, ileriki periyotlarda Türkçe lisan dayanağına de kavuşacak.

10. The Wandering Village

Devasa bir yaratığın sırtında kent kurmaya çalıştığımız The Wandering Village, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmayı temel alıyor. Koloniniz ile ilgilenirken bir yandan da sırtında barındığınız yaratık ile bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu