Haber

Tekelioğlu son sertifikasıyla atölyede

ANTALYA (İGFA) –Muratpaşa Belediyesi, iklim krizine dikkat çekmek amacıyla başlattığı “+0,5 Akdeniz’in Geleceği” çalıştayının üçüncüsünü “Yeşilleşme” temasıyla 23-24 Kasım’da gerçekleştiriyor.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalıştay iki gün ve iki oturumda gerçekleşecek. Tekelioğlu’nun son eseri “Geleceğimiz İçin Üretmeye Değer” belgeseli, 24 Kasım Cuma günü saat 19.30’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Geleceğin en büyük sorunlarından birinin gıdaya erişim zorluğu olacağını belirten Tekelioğlu, yanlış tarım politikaları nedeniyle toprağın nefessiz bırakıldığına, su havzalarının kirlendiğine ve Türkiye’de göz ardı edilen çevre sorunlarına dikkat çekti. Antalya izleyicisiyle buluşacak belgeselinde. Tekelioğlu, Türkiye’deki kirliliğin yüzde 23’ünün iklim değişikliğinden kaynaklandığına dikkat çekti. Bölgenin çölleşme riski yüksek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Modern tarım toprağımızı tüketti ve hasta etti. Topraklarımız alarm veriyor. Organik madde düzeyi çok düşüktür. Böyle devam ederse gelecek nesiller gıdaya ulaşamayacak. Tüm bu korkularla birlikte harekete geçip, bu işe ağırlığını koyan insanlarla konuşmak için yola çıktım. Axa Sigorta ile birlikte gerçekleştirdiğimiz belgeselimiz, her yaştan insana, topluma, STK’lara ve karar vericilere ‘Çok geç olmadan geleceğiniz için bir şeyler yapın’ diyor. Belgeselimizi benim için pahalı kılan bir diğer nokta da babamın da sorumluluğu üstlenen bilim adamlarından biri olarak belgeselimizde yer almasıdır. “Bu film insanlığa bir uyarıdır”

gordes-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu