Haber

Valilik heyelanlı bölgede açıklama yaparken, ikinci kez heyelan meydana geldi.

Artvin-Erzurum karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un açıklama yapmasıyla ikinci kez heyelan meydana geldi. Kameraların kayıt yaptığı anda yaşanan olayda Vali Doruk soğukkanlılığını koruyarak, “Heyelanı bir kez daha canlı yaşadık” dedi.

Artvin’de aralıksız devam eden sağanak yağışlar nedeniyle bölgede meydana gelen heyelanlar hayatı olumsuz etkiliyor. Artvin-Erzurum karayolu üzerindeki Deriner-4 Tüneli’nde heyelan meydana geldi. Karayolu araç trafiğine kapatılırken, Artvin Valisi Yılmaz Doruk bölgede incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgi alan Vali Doruk, bölgede meydana gelen heyelanlarla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

Vali Doruk açıklama yaparken ikinci bir heyelan yaşandı. Yamaçtan kopan kayalar karayoluna düştü. Vali Doruk soğukkanlılığını koruyarak, “Heyelanı bir kez daha canlı yaşadık” dedi. Bildiğimiz gibi çok kar yağdı. Mevsimsel dönemde sıcak olduğu için eridi. Toprağı gevşettiğini iddia ediyoruz. Kayaları yerinden oynatırsa kar yağışı ve su alma ile bu tür olayları sıklıkla yaşarız. Bu nedenle, teknik gruplarımız bölgede kapsamlı bir araştırma yapmak üzere buraya davet edildi. Yaptık. Artık yolumuz kapalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu