Ekonomi

Yatırımcılar kripto ve staking ile ilgilenmeye devam ediyor

Perşembe günü First Mover’da konuşan Kraken OTC Ticaret Lideri Juthica Chou’ya göre, FTX borsasının iflasına ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) baskısına rağmen kripto ekosistemine olan ilgi azalmadı.

Chou, kripto borsasının taraf değiştirdiğini ve yatırımcıların hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımlar için fırsatlar sağlayabilecek varlıklara yöneldiğini sözlerine ekledi.

Bu ayın başlarında SEC, San Francisco merkezli Kraken’i kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladı. Komite, Kraken’e ABD’li müşterilerine staking hizmetini derhal durdurmasını emretti. Kısa bir süre sonra Kraken’in tescilli şirketleri Payward Ventures Inc. ve Payward Trading Ltd. SEC tarafından 30 milyonluk başvuru yaptı. dolarPara cezasını ödemeyi kabul etti.

Chou’ya göre, Kraken’in ABD’deki müşterileri gelişmeler doğrultusunda staking hizmetlerinden uzaklaşmış olsa da, bu durum kriptonun yeni yönlerini ve protokollerini ilginç bir biçimde ortaya çıkardı. Ortaya çıkan yeniliklerin kurumsal müşterilerin ilgisini çekmeyi başardığını da belirtti.

Bu durumun bir süre daha devam edeceğini belirten Chou, yatırımcıların bitcoin (BTC) faizinin de yeniden arttığını söyledi. Müşterilerin kaldıraçlı ve daha yüksek getirili fırsatlara özellikle dikkat etmeye başladığını da sözlerine ekledi.

Dijital varlıklara artan kurumsal ilgi, ETC Group CEO’su Bradley Duke tarafından da doğrulandı. First Mover programı hakkında konuşan Duke, kriptoya güçlü bir kurumsal inanç olduğunu ve Bitcoin’in bu inanca öncülük ettiğini söyledi.

Duke, Ocak ayında yaklaşık 11.301 BTC’lik net girişle Bitcoin borsasında işlem gören varlıkların 2013’ten bu yana en yüksek ikinci başlangıcını yaptığını belirtti. Bu da sahaya giren oyuncuların olduğunun önemli bir göstergesi” dedi.söz konusu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu